סיפור הצלחה

נתחיל מהסוף…אתמול בארוע מרשים של קרן-שמש מקבוצת עוגן, ריימונד ברכה זכתה במקום הראשון בתחרות יזמת השנה, בקטגוריית המסע האישי.


ונחזור להתחלה…ב 15.9.2020, בעיצומה של הקורונה ואי הוודאות, קהילת המנטורים של קרן-שמש “שידכה” ביני ובין ברכה, מנטורית ומנטיי, אישה חרדית ואישה חילונית. פגשתי אישה מוכשרת, פרפקציוניסטית עם תשוקה ואהבה אדירה לקונדיטוריה ואירוח המתלבטת על המשך דרכה העיסקית. מיד נכנסנו לתהליך עבודה להצמחת העסק.

נקודת המוצא היתה הלקוח וצרכיו. המיקוד בצרכי הלקוח איפשר לנו לדייק את המוצרים והשירותים ולהתאימם במהירות למציאות המשתנה, לדייק את קהל הלקוחות ולהפתיע את הלקוחות במוצרים ושירותים חדשים. עברנו משירות מגיב לשירות יוזם, ייצרנו ערך והעצמנו את הלקוחות והתוצאות העיסקיות… צמחו בהתאמה.
ועדיין…רק התחלנו, היעדים שלנו גבוהים, מתוקה – קונדיטוריה ישראלית ומגשי אירוח ברכה מאחורייך..


אתמול, במעמד השרה אורית פרקש הכהן, המנכלי”ת Monika Lev Cohen ובכירי המשק, ברכה זכתה בתואר יזמת השנה בקטגוריית המסע האישי. מסע שהתחיל ואף פעם לא יסתיים כי הקשר שנוצר בינינו הוא לתמיד.
זכות וכבוד גדול עבורי להתנדב בקרן שמש, לסייע, לקדם ולהעצים עסקים בישראל.
“כולנו רקמה אנושית אחת חיה..” – ריקי סגב

כתבות

קישור לכתבה ב- “כאן דרום”
לפני שנה, כשפרץ משבר הקורונה וענף האירועים נפגע קשות, חששתי מאד שהעסק ידעך”, מספרת ברכה, “הייתה לי עבודה במפעל כחשבת, כי אנחנו מפעל חיוני ויכולתי להתייאש ולעזוב את הכל. אבל לא רציתי.

שמעתי על קרן-שמש דרך חברה שמלווה על ידי מנטור מהארגון, ופניתי לטלי אלון, מנהלת קרן-שמש באזור הדרום, שחיברה אותי למנטורית מתנדבת בשם ריקי סגב, לשעבר סמנ”כלית באיתוראן והיום יועצת אסטרטגית למיקוד בצרכי לקוח.

ריקי עזרה לי לחשוב מה עושים עכשיו. במהלך הקורונה המצאתי את עצמי מחדש, יזמתי הכנה של מארזים אישיים של ארוחות בוקר קטנות, ‘עידוד לבידוד’ וכל מיני כיבודים למסיבות קטנות במסגרת המשפחתית המותרת. עשיתי דברים שלא חשבתי עליהם קודם. במקביל, ריקי עזרה לי להתכונן גם ליום שאחרי הקורונה: הקמנו מחירונים מסודרים, עשינו ניתוח של אופי הלקוחות, והגענו למסקנות מה כדאי ומה לא כדאי להציע. ריקי שאלה שאלות שלא הייתי נותנת את הדעת עליהם לבד.

קישור לכתבה ב- “אשדוד אתר החדשות”
ריקי שאלה שאלות נכונות, האירה לי אתה דרך ועשינו תוכנית ולגבי העסק עצמו. מיקדנו את מה שאני צריכה, מה רווחי ומה לא רווחי. בנינו מחירון פריטים, עשיתי עבודת שטח מאחורי הקלעים. בהתחלה עבדנו בזום. היא עודדה אותי להיכנס לאינטרנט, להעלות דברים ועקבה אחרי , קיבלתי שיעורי בית ועבדתי. היום הכל מתומחר אצלי וממוחשב. בגלל שזה תחום מאוד דומיננטי כל הזמן צריך ללמוד. אבל היא הייתה כמו פרוג’קטור מהצד ואמרה  דעתה